Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

DSC00279min Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II

            18 maja dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w pielgrzymko-wycieczce do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu. Dzieciom towarzyszyli: ks. Jarosław Kokoszka – wikariusz Parafii pw. Św. Wojciecha BM w Bolesławiu, ks. Bogusław Hajnas – proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Samocicach oraz wychowawczyni klasy drugiej – Krystyna Czupryna.

            Pierwszym i najważniejszym punktem programu była  Msza święta celebrowana o godzinie 10.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w intencji dzieci  komunijnych i ich rodziców. W czasie Mszy świętej dzieci wraz z rodzicami zostały ciepło przywitane  przez kustosza Sanktuarium, wysłuchały homilii, przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej oraz uczestniczyły w Nabożeństwie próśb do św. Jana Pawła II. W promieniach majowego słońca wszyscy pielgrzymi przeszli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W bazylice każdy oddał swoje sprawy w prywatnej modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Następnie dzieci wraz z rodzicami udały się na 77-metrową wieżę widokową, aby podziwiać panoramę Krakowa korzystając tego dnia z wyjątkowo pięknej, słonecznej pogody. 

            W godzinach południowych wszyscy wyruszyli do miasta rodzinnego świętego Jana Pawła II – do Wadowic. Pielgrzymi pomodlili się w Bazylice Ofiarowania się Najświętszej Maryi Panny, w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Po modlitwie i zwiedzeniu Bazyliki wszyscy udali się na rynek tętniący śpiewem i muzyką, gdyż w tym dniu przypadła 97 rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Każdy krzepił siły korzystając z tradycyjnych słodkości J

            Kolejną atrakcją, która czekała pielgrzymów, zwłaszcza dzieci był park rozrywki         w  Inwałdzie. Najpierw zwiedzono Park Miniatur Świat Marzeń, po czym nastąpiła zabawa do oporu: karuzele, gokarty, zjeżdżalnie, koło młyńskie, pirat, zielony labirynt, dom strachu, kino 5D, super ślizg i wiele innych.          

            O godz.18.00 wszyscy bardzo zadowoleni wsiedli do autokaru i udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam krótki spacer dróżkami kalwaryjskimi, odśpiewanie Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwa w Bazylice Matki Bożej Anielskiej.

            Po dniu pełnym wrażeń wszyscy bezpiecznie i w dobrych humorach wróciliśmy do domu. 

Fotogaleria

Krystyna Czupryna