„Tytoń zagrożeniem dla rozwoju”

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2017

pod hasłem „Tytoń zagrożeniem dla rozwoju”

Święto obchodzone jest od  1987 r. Światowa Organizacja Zdrowia stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Jeśli nie podjęte zostaną pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad osiem milionów ludzi, z czego 2,5 miliona stanowić będą kobiety – ostrzega WHO.

Uczniowie klas 4- 6  Szkoły Podstawowej w Bolesławiu zdobywali wiedzę o szkodliwości palenia tytoniu i dzielili się nią między sobą. Klasa 6 na lekcji przyrody zorganizowała mini sesję naukową na temat różnych aspektów palenia.

 Uczniowie klas 4 -  6 wykonali plakaty o szkodliwości nałogu tytoniowego oraz korzyści płynących z niepalenia.

Organizatorem była A. Wieczorek