Wycieczka w Pieniny

DSCF1819pieWycieczka uczniów klas IV – VI w Pieniny.

W dniu 24 maja uczniowie klas 4 , 5, 6, zwiedzali Pieniny. Pierwszym etapem wycieczki był Wąwóz Homole. Po krótkim odpoczynku przy ,,księgach” wyruszyli w kierunku Jaworek przez Jemeriskowe Skałki, zatrzymując się przy Szałasie Bukowinki. W Jaworkach zwiedzali pocerkiewny kościół poznając dziedzictwo historyczne związane z ludności łemkowską.

Następnie udali się do Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej. Obiad  ,,Pod Siekierkami” smakował wyśmienicie. Po posiłku wycieczkowicze udali się do stacji wyciągu krzesełkowego na Palenicę. Wyjazd wzbudził wiele emocji. Deszcz  uniemożliwił wejście na sąsiedni szczyt Szafranówkę.

Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie uzdrowiskowej części Szczawnicy .W Domu nad Zdrojami wszyscy delektowali się wodami mineralnymi.

Pomimo deszczowej pogody atmosfera była słoneczna  i radosna.

Fotogaleria