Uczniowie klas I-III na wycieczce

20170531 183024minDnia 31 maja 2017 r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej byli na wycieczce. Najpierw zwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Ten skansen to urokliwe wsie z przełomu XIX i XX wieku prezentujące kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków zamieszkujących dawniej tereny Podkarpacia. Tam zobaczyli dawne chłopskie chaty, budynki gospodarcze, młyny, a także sprzęty, jakimi posługiwali się ludzie. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach garncarskich „Nie święci garnki lepią”. Każdy miał okazję samodzielnie ukształtować z gliny na kole garncarskim swój własny garnuszek, miseczkę lub dzbanek. Po zwiedzeniu skansenu i „ciężkiej” pracy garncarskiej czekała na wszystkich kiełbaska z grilla. Potem był czas na zakup pamiątek i zabawy na zielonej trawie.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Parku Historycznym w Bliźnie. Tam uczniowie oglądali makietę rakiety V2, a także mogli zobaczyć samolot od środka i zasiąść za jego sterami.    Końcowym etapem wycieczki był Park Strzelecki w Tarnowie z Mauzoleum generała Józefa Bema i Ogród Jordanowski. Zabawa na placu zabaw była wspaniałym zakończeniem wycieczki.

Opiekę wychowawczą sprawowały panie – Maria Smoła, Marta Niedźwiadek i Marta Kanak.

Fotogaleria