Sprzątanie Świata 2017 w Szkole Podstawowej w Bolesławiu.

min3Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata” przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci są surowce”. Już 12 września ogłoszona została zbiórka surowców do powtórnego przerobu: nakrętek, puszek aluminiowych, makulatury i baterii. 14 IX uczniowie klas I – VI i oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w sprzątaniu Bolesławia.  Uczniowie pracowali w 5 grupach pod opieką nauczycieli. Posprzątano znaczny teren.  Pomimo zorganizowanego przez gminę odbioru śmieci komunalnych oraz selektywnych ciągle są osoby, które zaśmiecają środowisko.

            W piątek 14 IX uczniowie klasy VII przygotowali apel dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Podzielili się wiedzą na temat korzyści z segregacji śmieci  oraz przedstawili jakie produkty można wytworzyć poddając recyklingowi posegregowane odpady. Piiosenki ekologiczne wykonane przez uczniów klasy VII umiliły czas apelu.

            Nadal trwa zbiórka surowców do recyklingu. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

A. Wieczorek

FOTOGALERIA