W EUROPEJSKIM CENTRUM BAJKI

DSCN7976minW dniu 17 października 2017 roku uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej uczestniczyli w wycieczce do Pacanowa. Po przyjeździe do Europejskiego Centrum Bajki im. „Koziołka Matołka" na dzieci czekał Bajkowy Świat – tajemnicza, magiczna kraina. Uczniowie przejechali się pociągiem, który najpierw leciał w kosmos, a potem zanurzał się w morską głębinę. Przez okna magicznej kolejki zobaczyli syreny i przeżyli atak morskich potworów. Tak dojechali do bajkowego, różnokolorowego ogrodu, pełnego pięknych kwiatów.

W czasie bajkowej podróży dzieci miały też okazję podziwiać bohaterów z bajek na ekranie, rozwiązywały wirtualne zagadki. Odwiedziły nawet wyjątkowe kino, w którym zamiast krzesełek były  poduszki i można było wyczarować sobie film. Przechodzili obok ściany z zagadkami, pod ogromnym drzewem i śpiącym smokiem. Wszyscy czuli się jak w bajce.

Na warsztatach „Tajemnica łyżeczki miodu” uczniowie poznali życie rodziny pszczelej, budowę ula, mogli przymierzyć kostium pszczelarza i zdobyć ciekawe informacje o życiu tych owadów. Ponadto mogli poznać wartości zdrowotne miodu i popróbować różnych rodzajów miodu. 

Po bajkowej podróży dzieci były w Małym Teatrze na lalkowym spektaklu - baśni Hansa Christiana Andersena „Mała Syrenka”. Spektakl był zrealizowany techniką marionetek sycylijskich. Uczniowie poznali też krótką historię teatru i technikę gry lalkami.

Był jesienny, ale przepiękny, słoneczny dzień, więc nie mogło zabraknąć zabawy w „Ogrodzie zabaw”, a chętne dzieci mogły zakupić drobne pamiątki.

                                                                                                                                                              Opracowanie:

Wychowawcy klas I-III

FOTOGALERIA