XVII Dzień Papieski

DSCN8032minNiech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”. (św. Jan Paweł II)

Dnia 18.10.2017 roku w naszej Szkole odbył się XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Podczas tego uroczystego dnia uczniowie klasy VII przedstawili inscenizacje ukazującą dylematy młodego człowieka, jego plany i niepewności dotyczące przyszłości w odniesieniu do słów św. Jana Pawła II o nadziei.

Tego dnia uczniowie mogli również wesprzeć szkolną grupę miłosierdzia poprzez zakup „papieskiej kremówki”. Nasza społeczność szkolna świętując XVII Dzień Papieski zgromadziła się w godzinach popołudniowych w Kościele, aby za wstawiennictwem św. Jana Pawła II polecać dyrekcję, nauczycieli, uczniów i wszystkich pracowników szkoły dobremu Bogu podczas nabożeństwa różańcowego.

„Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego stanowi dla nas zaproszenie, aby zagłębić się w nauczanie Wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II.

Ks. Sebastian Piech

FOTOGALERIA