Wyjazd uczniów na spektakl teatralny pt. „ Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego do Dąbrowy Tarnowskiej

Dnia 25 października 2017 roku uczniowie klasy VII oraz II i III gimnazjalnej mieli okazję obejrzeć spektakl pt.„Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego przygotowany przez Kielecki Teatr Lektur. Całość spektaklu skupiła się na trójce młodych ludzi w wieku licealnym: Alku, Rudym i Zośce, którzy dzielnie przeciwstawiali się okupantowi podczas II wojny światowej. Aktorzy przedstawili nam część ich historii, najważniejsze i najbardziej

ryzykowne akcje zorganizowane przeciwko Niemcom oraz nieprzerwaną przyjaźń, która trwała do ostatniej kropli w żyłach. Aby zobrazować wojenny terror oraz  uczucia młodych bohaterów, reżyser spektaklu zaprezentował dodatkowo  zdjęcia i krótkie film z tamtego okresu. Mieliśmy okazję posłuchać piosenek z lat wojennych nawołujących do walki o wolną Polskę, która  wywoływała dreszcze u widzów. Całokształt sztuki był przejrzysty, pozostawił dobre wrażenie u młodzieży, która mogła poznać  historię Polski w czasach II wojny światowej oraz dowiedzieć się więcej o jej bohaterach.

Po zakończonym przedstawieniu , nieco zadumani, powróciliśmy do szkoły na lekcje.

 Opracowała: Katarzyna Ukleja