Dyktando Ortograficzne

Dnia 9 listopada 2017 roku z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole po raz piąty został zorganizowany konkurs ortograficzny. Uczniowie klasy VII oraz klas gimnazjalnych, pod czujnym okiem nauczycieli języka polskiego- p. Małgorzaty Bączek i p. Magdaleny Janigi, podjęli się napisania dyktanda patriotycznego. Udział w takim konkursie miał być dla uczniów przede wszystkim okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej. Stał się także ciekawym doznaniem i sprawdzeniem swoich umiejętności. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria: klasa VII

 1. Anna Lis (I miejsce)
 2. Karina Kaczówka (II miejsce)
 3. Amelia Dejnak (III miejsce)

Uczestnicy:

 1. Oliwia Nowakowska
 2. Konrad Sajdera
 3. Oliwia Kogut
 4. Daria Gwóźdź
 5. Mikołaj Kozaka

Kategoria: klasy gimnazjalne:

 1. Natalia Woźniak (I miejsce)
 2. Sylwia Piwowarczyk (I miejsce)
 3. Katarzyna Ukleja (II miejsce)
 4. Kamil Sajdera (III miejsce)

Uczestnicy:

 1. Iwona Skutnik
 2. Anna Kochanek
 3. Karolina Miłoś
 4. Kinga Bryła
 5. Arleta Woźniak
 6. Adrianna Waś
 7. Jakub Świątek

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznej edycji, gratulujemy zdobytych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                      Natalia Woźniak