Inscenizacja dramatu Adama Mickiewicza w klasie II gimnazjum.

Duchy ,zjawy ,upiory w ,,Dziadach cz. II"

   duchy zjawy upiory w dziadach czii 2 20171214 1524847209Dnia 27.11.2017 roku na lekcji języka polskiego uczniowie wraz    z panią mgr .Małgorzatą Bączek zainscenizowali utwór Adama Mickiewicza pt. ,,Dziady części II.’’ Uczestniczący w zajęciach przebrali się za postacie ukazane w dramacie. Każdy przygotował strój odpowiedni do czytanego utworu. W klasie panował półmrok a w rękach trzymano świece, które miały rozświetlać mrok przedstawiony w tragedii. Osobami występującymiw spektaklu byli: Guślarz-Kacper Kaczówka ,Michał Kozaka, Jakub Świątek,

Fotogaleria

Starzec- Kamil Sajdera , Aniołki(Józio i Rózio )-Arleta Woźnik, Aleksandra Pasek, Chór ptaków nocnych- Wiktoria Skrzek, Izabela Adamczyk, Dziewczyna-Kinga Bryła, Sowa- Natalia Senczyszyn, Chór-Karolina Miłoś, Grzegorz Chrapusta, Michał Wagner, Dawid Majak, Głos-Karolina Miłoś, Widmo-Szymon Rachmaciej ,Kruk-Damian Hetman.

   Lekcja przybrała nastrojowy charakter listopadowego obrzędu ludowego związanego z dawną tradycją.  

     Opracowała: Wiktoria Skrzek