„Zdrowe, kolorowe śniadanie”

Dnia 07.12.2018 roku grupa charytatywna ,,Mieć wyobraźnię miłosierdzia" w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo’’ oraz ,,Trzymaj formę’’ już po raz szósty zorganizowała mikołajkowe „Zdrowe, kolorowe śniadanie” dla wszystkich uczniów, nauczycieli naszej szkoły i zainteresowanych tą akcją osób. W tym wydarzeniu wzięli udział wyjątkowi goście: Wójt Gminy Bolesław-pan Kazimierz Olearczyk, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej- pani Ewa Ujek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Bolesławiu – pan Jan Wieczorek. Celem tego wspaniałego spotkania było uświadomienie wszystkim zebranym, w jaki sposób prawidłowe odżywianie wpływa na nasze zdrowie. Po niezwykle pouczającej i ciekawej prezentacji pt.”Zdrowiej jeść - zdrowiej żyć” wykonanej przez panią Anielę Wieczorek, która przedstawiła w niej podstawowe zasady prawidłowego odżywiania, wszyscy udali się na śniadanie.

Klasy od 1-4 szkoły podstawowej wraz z wychowawcami zgromadzili się na stołówce, a reszta uczniów, nauczycieli oraz zaproszeni goście pozostali na sali gimnastycznej, gdzie znajdowały się pięknie przystrojone stoły ze zdrowym jedzeniem. Wszystkie posiłki zostały wykonane przez członków grupy charytatywnej „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” oraz rodziców, którzy już dzień wcześniej rozpoczęli solidne przygotowania. Na stołach znajdowały się m.in. różnego rodzaju kanapki, suszone owoce, różne płatki z owocami, zdrowe ciasteczka, mnóstwo owoców i warzyw ciekawie ułożonych, koktajle owocowo-warzywne, racuchy z jabłkami, dżemy, miód oraz mleko i herbata. Obie sale zostały również przepięknie poozdabiane zgodnie z tematem wydarzenia. Cała akcja została dofinansowana przez grupę charytatywną „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławiu. Uczniowie byli zachwyceni różnorodnością form przygotowania zdrowego śniadania. Do przysłowiowego ostatniego dzwonka w szkole wszystkie przygotowane posiłki zostały zjedzone. Na buziach wszystkich gościł szczery uśmiech. Dziękujemy fundatorom, pomysłodawcom – pani Anieli Wieczorek, pani Mirosławie Kopeć, pani Lidii Dąbroś, wykonawcom oraz uczestnikom biorących udział w tym niezwykłym spotkaniu.

FOTOGALERIA