Powiatowe konkursy o AIDS

Dnia 3 grudnia Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowała dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas III oddziałów gimnazjalnych kolejną edycję konkursu plastycznego z zakresu profilaktyki HIV/AIDS pt. „Nie daj szansy AIDS” w ramach realizacji Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS oraz Światowego Dnia AIDS. Na konkurs wpłynęło 14 prac. Miło nam poinformować, że III miejsce zdobyła Natalia Senczyszyn - uczennica klasy III gimnazjum.Również 3 grudnia 2018 r., w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS oraz Światowego Dnia AIDS w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny przeprowadzony został powiatowy konkurs wiedzy pod hasłem „Cała prawda o AIDS”, do którego przystąpiło trzydziestu uczniów. Głównym celem konkursu było rozwijanie u uczniów zainteresowań problemem choroby AIDS i konsekwencji z nią związanych, kształtowanie zachowań sprzyjających uniknięciu zakażenia HIV, podniesienie poziomu wiedzy młodzieży nt. problematyki HIV/AIDS, kształtowanie postawy akceptacji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. W konkursie tym brał udział Michał Kozaka – uczeń klasy III gimnazjum. Michał otrzymał dyplom uznania.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20181203 123056