NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI!

niezlomni min Żołnierze Niezłomni- Żołnierze Wyklęci, najwięksi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach. Nazywani ,,zaplutymi karłami reakcji”, traktowani jak obywatele drugiej kategorii. Nie mogli znaleźć pracy, ich dzieci były szykanowane w szkołach i określane jako dzieci bandytów. Żyli tak skazani na zapomnienie aż do niedawna . Szczęśliwie komunizm w naszym kraju upadł, Polska zaczęła przypominać sobie o swoich bohaterach.

Decyzją Sejmu RP z 2011 roku , 1 marca ustanowiony został Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całym kraju odbyły się apele pamięci, biegi ,,tropem wilczym”, organizowano okolicznościowe wystawy.

W naszej szkole członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej przygotowali apel, na którym wspominano zasługi i sylwetki niektórych żołnierzy niezłomnych. Również w tym dniu pan Jan Wieczorek Dyrektor Zespołu Szkół w Bolesławiu wręczył legitymacje nowym członkom klubu.

FOTOGALERIA