Wyjazd uczniów do teatru

Dnia 7 marca 2019 roku uczniowie klasy czwartej i piątej obejrzeli sztukę teatralną pt. „Pinokio” Carlo Collodiego. Spektakl został wyreżyserowany przez Rafała Matusza i pokazany na deskach Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Przedstawienie bardzo spodobało się naszym uczniom. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wspaniała gra aktorów,  oprawa muzyczna oraz ciekawe rozwiązania dotyczące scenografii i efektów specjalnych.

Treść sztuki  w zabawny sposób ukazywała perypetie głównego bohatera. Nie zabrakło także pouczeń kierowanych w stronę niesfornego i niezdecydowanego Pinokia, który często obiecywał poprawę, ale łatwo ulegał namowom: „Niestety, w życiu pajacyka zawsze jest jakieś »ale«, które wszystko może popsuć.”

Wyjątkowo  spodobała się gra aktorów: Piotra Hudzika odtwórcy tytułowej roli Pinokia oraz Kingi Piąty, która wcieliła się w postać Niebieskowłosej Wróżki. Doskonale ukazali charakter prezentowanych postaci, co zrobiło na widzach duże wrażenie.

Na koniec warto dodać, że na dużą pochwałę zasługuje postawa naszych uczniów, którzy pokazali się z jak najlepszej strony. Ich kulturalne zachowanie podczas pobytu w teatrze potwierdziło fakt, że sztuka im się bardzo spodobała.

FOTOGALERIA