Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów

W środę 20.11.2019r. w naszej szkole odbył się krótki apel o szkodliwości papierosów i e-papierosów. Uczniowie klasy VIII przypomnieli nam, co wchodzi w skład papierosa i co powoduje palenie. Dzięki krótkiej scence udało im się wyjaśnić, dlaczego palenie jest tak niezdrowe dla organizmu człowieka. Mówiąc o papierosach, nie powinniśmy również zapominać o popularnych ostatnio e-papierosach,  które w żadnym stopniu nie są mniej szkodliwe od zwykłych papierosów. W ostatnich latach coraz to młodsi ludzie sięgają po papierosy. Pamiętajmy jednak, że palacz zatruwa zarówno siebie, jak i osoby w swoim otoczeniu, dlatego też palenie bierne jest dużo gorsze. Nie powinniśmy przymykać oczu, kiedy wiemy, że ktoś z naszego środowiska pali, gdyż każdy papieros rujnuje życie człowieka.

Dziękujemy klasie VIII i Pani Anieli Wieczorek oraz Pani Lidii Dąbroś za przygotowanie tego apelu.

                                                                                                Joanna Kozaka

FOTOGALERIA