Spotkania przedświąteczne

Dnia 17.12.2019r. siedmioro uczniów z naszej szkoły, z projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia", razem z trzema opiekunkami grupy, odwiedziły Dom Radosnej Starości w Kupieninie. Był to pierwszy tego typu wyjazd większości wolontariuszy, wszyscy szybko przyzwyczaili się do tego miejsca. W każdym pokoju, który odwiedzili, składali szczere życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz pozostawiali mały upominek, „na pamiątkę”, w postaci własnoręcznie wykonanego stroika świątecznego.  Osoby, które zostały odwiedzone, bardzo cieszyły się ze spotkania, uczniom również nie zabrakło uśmiechów na twarzach. Młodzież chętnie rozmawiała ze starszymi osobami, a oni z przyjemnością częstowali ich cukierkami.
Następnego dnia, 18.12.2019r., grupka uczniów projektu razem z dwoma opiekunkami, z życzeniami i uśmiechami na ustach podarowali stroiki świąteczne ważnym dla szkoły i gminy osobom oraz instytucjom. Uśmiechom, uściskom i chwaleniu własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych nie było końca. Wszyscy zadowoleni i w dobrych nastrojach wrócili do szkoły. Przygotowaliśmy również paczki dla naszych podopiecznych z terenu gminy Bolesław.

W dniu Świąt Bożego Narodzenia, grupa "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" życzy wszystkim szczęśliwych, radosnych i spokojnych świąt w gronie najbliższych, zdrowia i błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok 2020!

Joanna Kozaka

FOTOGALERIA