SPOTKANIE WIGILIJNE

„ Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli nie narodził się w tobie...” - pod takim hasłem 19 grudnia 2019 roku w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożegonarodzenia. W spotkaniu uczestniczyli dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolesławiu - pan Jan Wieczorek, wójt gminy – pan Kazimierz Olearczyk, proboszcz parafii Bolesław – ks. Robert Groch, ksiądz katecheta – Wojciech Sola, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi. Życzenia całej społeczności szkolnej złożył pan dyrektor oraz wójt gminy Bolesław. Następnie uczniowie klasy VII, V oraz IV przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Chmury, pani Eweliny Dymon oraz pana Józefa Kochanka, zapraszając tym samym wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Krzysztof Białas. Udekorowana choinka, szopki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły, pachnące jodełki wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny, wyjątkowy nastrój. Występy wokalne przeplatane były poetyckim słowem. Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu wigilijnego, na którym znajdowały się tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie tejże uroczystości.

FOTOGALERIA