"Robię, zbieram, poszukuję, badam."- oddział przedszkolny w Samocicach

Życie małego człowieka to nieustanne zbieranie doświadczeń. Każde doświadczenie to kolejny krok do odkrywania prawd, które dla nas, dorosłych są oczywiste, a dla dziecka stanowią źródło niezwykłej radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa czy sukcesu. Im więcej doświadczą dzieci za naszą przyczyną, tym większą będziemy posiadać wiedzę na temat wychowania i edukacji elementarnej. Przez mądre działania wpływamy na rozwój fizyczny, społeczny, intelektualny  i  duchowy dziecka. Rozbudzajmy w dzieciach ciekawość świata, bądźmy zawsze z dziećmi , przy dzieciach i dla dzieci. Potrzeby te częściowo można zaspokoić włączając dzieci w ważne działania i uroczystości przedszkolne. Ważne wydarzenia w których brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego w Samocicach IX- XII 2019r.

 • Udział w akcji "Sprzątanie świata"

1

 • Spotkanie z pielęgniarką szkolną "Bądźmy zdrowi"

2

 • "Święto pieczonego ziemniaka"

3

 • "Owocowo - pomarańczowo"- dzień marchewki

4

 • Udział dzieci w teatrzyku "Zaczarowany medalion"

5

 • Wycieczka do lasu

6

 • "Pamiętajmy o Tych, którzy od nas odeszli " - 1 XI

7

 • Narodowe Święto Niepodległości

8

 • Uroczyste pasowanie na przedszkolaka

9

 • Zabawa andrzejkowa

10

 • "Święto Pluszowego Misia"

 • Spotkanie z Mikołajem

12

 • "Pierniczki" - pieczenie pierniczków i ich ozdabianie

13

 • Uroczysta wigilia przedszkolna

14

mgr  Maria Zwirecka