Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Bolesławiu

1 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, młodzież i pracownicy szkół, uroczyście przemaszerowali z pocztami sztandarowymiw stronę kościoła. Mszę Świętą odprawiał ksiądz prałat Józef Radłowski wraz z naszym katechetą, księdzem Jarosławem Kokoszką. Podczas kazania proboszcz nawiązał do „Przypowieści o siewcy”,dając nam do zrozumienia, abyśmy nie zmarnowali czasu danego nam na naukę, tylko dobrze go wykorzystali na wszechstronny rozwój. Po nabożeństwie udaliśmy się do szkoły, a najmłodsi z rodzicami do przedszkola. Wszyscy uczniowie zgromadzili się pod opieką nauczycieli na odnowionej sali gimnastycznej. Następnie głos zabrali: Dyrektor Zespołu Szkół w Bolesławiu Jan Wieczorek oraz Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk. W przemówieniach przywitali przybyłych oraz życzyli sukcesów w nowym roku szkolnym.

Następnie zostały ogłoszone wychowawstwa w szkole podstawowej oraz gimnazjum: 

szkoła podstawowa: 

I klasa: mgr Maria Smoła 

II klasa: mgr Krystyna Czupryna 

III klasa: mgr Marta Niedźwiadek 

IV klasa: mgr Zofia Skoczylas 

V klasa: mgr Krystyna Misiewicz 

VI klasa mgr inż. Aniela Wieczorek  

gimnazjum: 

I klasa: mgr Mirosława Kopeć 

II klasa: mgr Józef Kochanek 

III klasa: mgr Marta Kanak 

Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych klas.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2016/2017 życzymy uczniom, aby spełniały się wam marzenia, abyście w szkole rozwijali swoje talenty i odkrywali nowe, osiągali sukcesy, zdobywali nowe znajomości oraz mieli chęć do niej przychodzić!

Nauczycielom i pracownikom natomiast spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości oraz wyrozumiałości. 

Opracowanie: Natalia W.