Wycieczka uczniów klas I - III do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i do lasu

DSCN5958Wycieczka uczniów klas I - III

do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i do lasu

Pięknego, słonecznego dnia 29 września 2016 roku uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu wraz z wychowawczyniami p. Marią Smołą, p. Krystyną Czupryną i p. Martą Niedźwiadek odwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pan przewodnik w ciekawy sposób przedstawił nam historię budowy dróg i mostów. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się skansen maszyn drogowych, które dawniej służyły drogowcom.  Potem dzieci oglądały filmy edukacyjne dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Na zakończenie zwiedzania, wszyscy otrzymali pamiątkowe foldery i książeczkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Potem wszyscy udali się do lasu. Tu był długi spacer po lesie, obserwacja przyrody i zmian zachodzących w niej wczesną jesienią. Uczniowie oglądali różne okazy przyrodnicze (liście, mrowiska, korę drzew, rośliny i owady) i  słuchali leśnych dźwięków. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci.

Wyjazd był bardzo udany, pogoda nam dopisała i dobre humory też.

  Fotogaleria                                                                                                              Wychowawcy klas I-III