Turniej BRD

received 492085114515927 112 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, który był realizowany przez policjantów dąbrowskiej „drogówki" podkom. Jacka Wójcika, st. asp. Jarosława Czupryny, asp. Michała Białkowskiego oraz sierż. sztab. Pawła Stankiewicza przy współudziale Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Założeniem tego przedsięwzięcia jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie roweru jako środka transportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Finał składał się z dwóch etapów: rozwiązywania testu wiedzy oraz jazdy rowerem po torze sprawnościowym.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiejpodinsp. Bogusław ChmielarzBurmistrz Miasta Dąbrowa TarnowskaKrzysztof Kaczmarskioraz przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy, dyrekcja szkoły.

W finale udział wzięło 43 uczniów z 12 placówek z terenu powiatu dąbrowskiego. Szkołę Podstawową w Bolesławiu reprezentowali uczniowie klasy VI - w składzie; Anna Lis, Oliwia Nowakowska, Mikołaj Kozaka, Konrad Sajdera, zajmując V miejsce.  

Fotogaleria