Trzy miesiące już za nami

Ten rok przedszkolny jest rokiem szczególnym. Dorośli podjęli wiele starań, aby dzieci w przedszkolu czuły się dobrze i bezpiecznie. Na pewno dla dzieci rozpoczynających przygodęz przedszkolem było trudno zaakceptować ,że rodzic nie może wchodzić do sali czy też nie może uczestniczyć w różnych uroczystościach przedszkolnych. Mimo zaistniałej sytuacji ( Covid 19) proces wychowania, opieki i nauczania przebiega zgodnie z potrzebami wszystkich dzieci, dając im poczucie własnej wartości, stabilizacji i bezpieczeństwa. Dzieci z dużym zaangażowaniem biorą udział w codziennych zajęciach, zabawach i planowanych imprezach. Wiele nowych doświadczeń zdobyły uczestnicząc w następujących akcjach i uroczystościach przedszkolnych : „Sprzątanie świata”, „ Święto ziemniaka”,   „ Dzień marchewki i jabłuszka”, „ Święto Niepodległości”, „Dzień pluszowego misia”, „Zabawa andrzejkowa”, udział w akcji charytatywnej „Zakrętka”. To podczas takich świąt i imprez przedszkolaki poznają otaczający je świat, uwrażliwiają się na potrzeby innych a nam nauczycielom to daje poczucie pewności, że wychowanie, kształcenie i wspieranie rozwoju dzieci przebiega prawidłowo.

mgr Maria Zwirecka

fotogaleria