Jak prawidłowo zaplanować swoją naukę?

Zapewne wielu z Was ma problemy z nauką i koncentracją na niej, które wcale nie wynikają z Waszych możliwości umysłowych. Co jest zatem ich przyczyną? Współczesny świat zasypuje nas lawiną bodźców, informacji rozpraszających uwagę. Nieograniczony dostęp do urządzeń mobilnych, social mediów, gier komputerowych czy chociażby serwisów VOD powoduje, że nauka staje się „przeżytkiem”, nie jest „modna” czy ciekawa. Spowodowane jest to właściwością naszego mózgu, który ma tendencję do wybierania tego, co zdaje się być atrakcyjniejsze w danym momencie. Inną zdolnością naszego mózgu jest myślenie analityczne oraz przyczynowo-skutkowe, dzięki którym powinniśmy umieć dostrzegać to, co jest dla nas lepsze (dla naszego dobra).

Poniżej więc kilka wskazówek co robić, aby poprawić koncentrację i efektywność nauki. Czytaj dalej...