Przerwa na czytanie

zdjęcie przy tekście27 października nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do  VI Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, wszystko odbyło się zgodnie z zachowaniem procedur i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w naszej szkole. Przed przystąpieniem do czytania, przeprowadzone zostały działania promujące to wydarzenie. W każdej klasie rozwieszone zostały plakaty przybliżające zasady akcji. Na stronie internetowej szkoły umieszczono informację popularyzującą przedsięwzięcie. W dniu akcji na przerwach międzylekcyjnych czytaliśmy

przyniesioną ze sobą lub pożyczoną w bibliotece książkę. Uczniom klasy pierwszej książkę czytały uczennice z klasy siódmej. Strefami czytania były sale lekcyjne ale też i korytarze. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole (110 osób).

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tę piękną akcję, która służyła promocji czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole i była zachętą do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Do zobaczenia w kolejnej edycji akcji. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy i będzie nas czytających jeszcze więcej.

Fotogaleria