Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć zebranym tamte ciężkie czasy, ale również wzbudzić refleksję. Część artystyczna przygotowana przez uczniów z klas V-VIII wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, nieustannie wychodził z inicjatywą walki za wolną Polskę. Przypomniano daty: rozbiorów Polski, uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład naszych pradziadów w walce o wolność. Przygotowana akademia okazała się wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

FOTOGALERIA