Spotkanie Wigilijne w Przedszkolu w Bolesławiu


,,Prószy śnieg , biały śnieg,miniaturka wigilia
Boże Narodzenie zbliża się.
Na choince płoną świeczki
tajemniczo i świątecznie.
Bo Boże Narodzenie,
przychodzi cichutko.
Posłuchaj jak puka kolęda w serduszko…’’


Tym pięknym akcentem Natalia rozpoczęła w przedszkolu, swoiste misterium radości, serdeczności, miłości, wdzięczności- otóż 21 grudnia nasza przedszkolna społeczność i zaproszeni goście  wzięli udział w przedświątecznej uroczystości ,,Spotkania wigilijnego” gdzie dzieci poprzez swój występ chciały wprawić wszystkich w czas zadumy refleksji na temat tego co w czasie świętowania dnia Bożego Narodzenia powinno być najważniejsze-poczucie radości bliskości  i wzajemna życzliwość. Taka forma artystycznego wyrazu prezentowana przez przedszkolaki, pozwala równocześnie kultywować tradycję oraz wdrażać od najmłodszych lat w pielęgnowanie tego co istotne. Takie wartości w działalności naszego przedszkola są bardzo ważne. Odczytana Historia Bożego Narodzenia w tle  cichutkich nut melodii ,,Cicha Noc” uroczyście podniosła chwile wspólnego kolędowania .Dzieci  śpiewając, grając i tańcząc pokazały jak świętować ,przy pośrodku nakrytym staropolskim zwyczajem stole wigilijnym. W życiu każdego i tego najmłodszego muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni.
Dzieci wypowiedziały wiele życzeń …pozwolę sobie je zacytować:
…I spraw na koniec ,żeby w te Święta,
Przy wigilijnych świątecznych stołach,
Zagościł pokój, radość i  dobro
O to Cię proszę Mały Jezuniu Ja – Twój przedszkolak.
Społeczność przedszkolna składa Drogim Rodzicom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół Wesołych Świat- a w Święta o zwadach i smutkach niech nikt nie pamięta, niech się cicho snuje kolęda a Mikołaj o prezentach dla wszystkich pamięta. W  Nowym Roku wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym .Dzieciom składam życzenia kolorowe jak pawie oczka, żeby nikt nie płakał ,żeby dużo skakał, był wesoły i zdrowy. Uśmiechniętych przygód życzę dzieciom wszystkim .

                            FOTOGALERIA                                      Renata Niezgoda