BOŻE NARODZENIE

min. 4
,, Czas miłości i radości, w naszych sercach dziś zagości’’.

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Samocicach przez kolejne grudniowe dni przygotowywały się do świąt Bożego Narodzenia. Ubrały choinkę, która każdego dnia witała przychodzące do przedszkola dzieci. Wspólnie otwieraliśmy,, okna i drzwi’’ adwentowego kalendarza. Ukryte tam były postanowienia na każdy dzień ,które przedszkolaki chętnie wykonywały np. ,,Powiem rodzicom, rodzeństwu i dziadkom jak bardzo ich kocham’’, ,,Będę pamiętać, że nie będę kłamać’’, Nie będę się obrażać’’, ,,Podzielę się i pomyślę o dzieciach, które mają mniej rzeczy niż ja’’. W ramach postanowienia ,,Podzielę się i pomyślę o dzieciach, które mają mniej rzeczy niż ja’’ przedszkolaki czynnie włączyły się w akcję charytatywną pt: ,,Dzieci z oddziału przedszkolnego w Samocicach- dzieciom z Afryki’’, dzieląc się swoimi oszczędnościami, które będą wsparciem dla potrzebujących dzieci.

Podczas kolejnych dni grudniowych przedszkolaki poznawały tradycje bożonarodzeniowe oraz historię narodzenia Pana Jezusa. 20 XII 2021r. wspólnie piekliśmy pierniczki. Zapach wypieków roznosił się po całym przedszkolu. Już podczas dekorowania dzieci zachwycały się smakiem i zapachem, degustując ciasteczka.   Kiedy nadszedł dzień wigilii wspólnie przygotowaliśmy wigilijny stół, na którym była biblia, opłatek, świeca, sianko, stroik, pierniczki, owoce i danie wigilijne. Po modlitwie i odczytaniu historii narodzenia Pana Jezusa nastąpiło symboliczne przełamanie opłatków oraz życzenia. Przy wigilijnym stole również rozbrzmiewały śpiewane kolędy i pastorałki.   W radosnych nastrojach z przekazanymi dla rodzin życzeniami przedszkolaki wróciły do swoich domów.

                                                                                                                                                                                                                                mgr Maria Zwirecka

FOTOGALERIA