Święto Konstytucji 3 Maja

             

Obecnie Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. To nie tylko upamiętnienie wydarzeń z 1791 r., ile uhonorowanie polskiej tradycji demokratycznej. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego  w Samocicach również uczciły to ważne święto. Po obejrzeniu filmu patriotycznego o Polsce mającego na celu uświadomienia tożsamości narodowej oraz przywiązania do swojego kraju , dzieci odśpiewały hymn Polski. Następnie z biało- czerwonymi chorągiewkami udały się do pomnika upamiętniającego bohaterów narodowych, gdzie zapaliły symboliczne znicze. Po powrocie wykonały piękne prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Ta lekcja historii na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków – małych Polaków.   

                                                                                                                                                                                                                                     Maria Zwirecka