Zdrowe żywienie mądre pokolenie

Fotogaleria
Żyj smacznie i zdrowo”zdrowe kolorowe niadanie 37 20160304 1063142949

Już po raz trzeci grupa charytatywna „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” działająca w gimnazjum przy Zespole Szkół w Bolesławiu w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo’ zorganizowała mikołajkowe „Zdrowe, kolorowe śniadanie”. Głównym celem tego spotkania było przypomnienie młodzieży jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie oraz jak duży wpływ na nasze zdrowie ma aktywność fizyczna. Wspomniano również o zgubnym wpływie różnych nałogów na nasz organizm.Został też rozstrzygnięty konkurs pod hasłem „Wolni od uzależnień”. Wyniki przedstawiają się następująco:

w kategorii ulotka

I m. Magdalena Zaglaniczna

II m. Patrycja Piwowarczyk

III m. Sylwia Piwowarczyk

w kategorii broszura

I m. Sarat Krystian

II m. Wiktoria Wagner

III m. Natalia Woźniak

Nagrody za udział w konkursie otrzymali:

  • Katarzyna Zagraniczna
  • Sylwia Chrapusta
  • Wioleta Klucz
  • Katarzyna Skowyra
  • Patryk Pietraszek
  • Mateusz Kozaka

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książeczki z przepisami promującymi zdrowe odżywianie, a uczniowie nagrodzeni otrzymali dodatkowo owocowe upominki. Nagrody wręczali: Dyrektor Zespołu Szkółw Bolesławiu pan Jan Wieczorek oraz Dyrektor Gimnazjum pan Andrzej Czupryna.

Wspólne śniadanie poprzedziła projekcja trzech filmów:

  1. 10 zasad zdrowego odżywiania
  2. Żywność bogactwem składników pokarmowych

III. Racjonalne żywienie

Prezentowane filmy przybliżyły młodzieży zasady prawidłowego i zdrowego odżywiania. Po projekcji filmów młodzież udała się na „Zdrowe, kolorowe śniadanie”. Na stołach znalazły się kolorowe kanapki, sałatki warzywne i z tuńczykiem, owocowe szaszłyki, pełnoziarniste pieczywo z różnymi rodzajami past, jabłka z galaretką, owocowo – warzywne rolady, zapiekane naleśniki z pieczarkami, różne owoce i soki. Młodzież była zachwycona różnorodnością przygotowanych posiłków.

Akcja została przeprowadzona we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej
w Bolesławiu, Dyrekcją Szkoły, Radą Rodziców z Przewodniczącą panią Teresą Pietraszek oraz dzięki bardzo ofiarnej pomocy Pracowników Obsługi pani Urszuli Woźniak i pani Moniki Skrzek.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc a pracownikom GOPS – u dodatkowo za wsparcie finansowe.

Koordynatorami tej akcji były Panie: Mirosława Kopeć, Małgorzata Bączek, Lidia Dąbroś