Trzymaj formę

Fotogaleria

Zdrowy styl życiatrzy for 3 20160303 1369099843

         Od kilku lat w naszym gimnazjum promowany jest zdrowy i aktywny tryb życia. Wspieramy tym samym projekty: „Trzymaj formę” czy „Zdrowe żywienie – mądre pokolenie”. W ramach tych działań organizowane są raz lub dwa razy w tygodniu treningi wszystkich dostępnych nam dyscyplin sportowych, wyjazdy na basen czy lodowisko. To jednak nie wszystko! W miesiącu grudniu uczniowie pomogli w przygotowaniach do mikołajkowego „Zdrowego, kolorowego śniadania”. Na stole zagościło wiele smakołyków. W tym samym dniu oglądaliśmy także filmy na temat zdrowego odżywiania oraz przedstawiliśmy wyniki konkursu o szkodliwości palenia tytoniu.

         Nie był to jedyny dzień, gdy zdrowy tryb życia zajmował rolę pierwszoplanową. W każdej klasie na zajęciach wychowania fizycznego, biologii czy godziny z wychowawcą, odbywają się prelekcje na ten temat. Nauczyciele rozmawiają z uczniami o odpowiednio zbilansowanej diecie. Dowiedzieliśmy się, że pożywienie powinno być bogate we wszystkie potrzebne składniki odżywcze, a posiłki należy spożywać cztery lub pięć razy dziennie. Niezmiernie ważna jest aktywność fizyczna. Przypominać sobie o tym możemy nie tylko na lekcjach. Na górnym korytarzu oraz jadalni można obejrzeć wiele materiałów, pokazujących nam to, co powinniśmy jeść i jak żyć, aby mieć piękną i zdrową sylwetkę.

         Opiekunami projektów są: pani Mirosława Kopeć, pani Lidia Dąbroś i pani Małgorzata Bączek.